RODZAJE-SZKŁA

SZKŁO LACOBEL – CO TO JEST?

1. Czym jest Lacobel?

Lacobel jest to rodzaj specjalnego szkła z gatunku float. Float to specjalna metoda produkcji szkła sprawiająca, że jest niemal idealnie płaskie i nie posiada zniekształceń.

2. Jakie są zalety szkła Lacobel?

Szkło Lacobel jest wytrzymałym i funkcjonalnym materiałem. Co istotne dla projektantów oraz podwykonawców – jest łatwy w montażu. Natomiast ważne dla odbiorców – to wdzięczne szkło charakteryzuje się estetycznym wyglądem. Może być wykonane w wielu wariantach kolorystycznych, podkreślając detale wnętrza. Odważniejsi uzupełnią też Lacobel dowolną pracą artystyczną – np. wielkogabarytowym zdjęciem czy graficznie wykonanym obrazem.

3. Jakie są wady szkła Lacobel?

Standardowe szkło Lacobel nie jest odporne na bardzo wysokie temperatury. Dla osób, które Lacobel wykorzystały zamiast płytek na ścianach kuchennych, a używają kuchenki gazowej, polecany jest specjalny Lacobel hartowany. Taki też nie pęknie pod wpływem przypadkowego dotknięcia gorącym uchwytem garnka.

4. W jaki sposób można wykorzystać Lacobel?

Wypełnienie drzwi przesuwnych szaf czy garderób. Popularne jako wykładzina ścienna w kuchni pomiędzy dolnym i górnym ciągiem szafek. Praktyczna ozdoba ścian oraz mebli w łazience. Zastosowanie zależy od naszej wyobraźni, jednak zwracajmy uwagę na właściwości Lacobelu. W niektórych przypadkach powinien być hartowany, np. przy źródłach gorąca jak piekarnik.

5. Z jakimi materiałami szkło Lacobel komponuje się najkorzystniej jako wypełnienie drzwi przesuwnych?

Lacobel kojarzy się z nowoczesnością. Zestawiony z okleiną drewnianą czy np. matą bambusową lub rattanową złagodzi całość wnętrza i podkreśli elegancję natury. W połączeniu ze zdjęciem czy grafiką – spersonalizuje dane wnętrze. Natomiast Lacobel wykończony jedynie aluminiowymi ramami na pewno uzupełni wnętrze jako elegancki i bardzo stylowy mebel. Zestawienia są dobierane indywidualnie. W zależności od charakteru wnętrza oraz … charakteru właściciela mogą się wykluczać lub stanowić nieodzowne połączenie.

6. Czy Lacobel można stłuc, np. twardym przedmiotem?

Lacobel ma takie same właściwości jak standardowe szkło. Ze względów bezpieczeństwa od wewnętrznej strony szkła Lacobel klejona jest specjalna folia. Dzięki tej folii całość nabiera cech podobnych jak szyby samochodowe – stłuczona pęka, ale pozostaje w jednym arkuszu na drzwiach i nie rozsypuje się na drobne kawałki.

7. Czy kolor pokrywający Lacobel nie wybarwia się po czasie?

Lakiery stosowane do pokrycia Lacobelu posiadają ochronę UV. Natomiast jak każdy materiał w pewnym stopniu naturalnie podlega procesowi starzenia, jednak zmiany te nie są drastyczne.

8. W jaki sposób czyści się Lacobel?

Lacobel czyści się tak, jak zwykłe szyby, np. płynem do mycia szyb lub octem. Ze względu na to, że warstwa lakieru znajduje się po wewnętrznej stronie, nie powinna mieć kontaktu z detergentami.

9. Czy Lacobel może być stosowany w innych rodzajach drzwi niż przesuwne?

Tak, może być stosowany również w drzwiach wewnętrznych, uchylnych, składanych oraz skrzydłach pokojowych.